Narzuta na łóżko – jaką wybrać?

narzuta na łóżkoNarzuta na łóżko to często kluczowy detal w wystroju sypialni. Oprócz wartości estetycznych może stanowić również świetny pomysł na okrycie podczas chłodniejszych dni. Jaką narzutę wybrać? Który materiał będzie najlepszy? Kolorowa, czy jednolita? Z pewnością takie pytania zadają sobie osoby, które poszukują obecnie najlepszej narzuty. Aby nieco ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy krótki poradnik, który z pewnością pozwali podjąć dobrą decyzję.

Narzuty na łóżko — jakie wybrać?

Po pierwsze: materiał

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad kolorem i deseniem, należy określić, jaki materiał będzie najlepszy. Warto zatem odpowiedzieć sobie na kluczowe pytania:

– Jak często będziemy korzystać z narzuty?

– W jaki sposób chcemy ją prać: w domu, czy pralni?

– Jakie funkcje będzie pełnić?

To z pewnością pozwoli określić najważniejsze parametry. Obecnie najpopularniejsze materiały to:

– bawełna

– akryl

– polar

– wełna.

Gdy już wybierzemy materiał, możemy przejść dalej.

Po drugie: kolor

Ładna narzuta na łóżko to świetny pomysł na to, aby nadać wnętrzu dodatkowy akcent. Gdy w sypialni królują ciemne kolory, można pomyśleć o bieli, szarości lub pastelach, które urozmaicą przestrzeń.

Jeżeli w sypialni dominują jasne barwy, wówczas warto pomyśleć o ociepleniu pokoju. Zielenie, brązy lub inne ciepłe i ciemne kolory z pewnością będą idealnym detalem podkreślającym harmonię.

Powyższe wskazówki na pewno pomogą wybrać odpowiedni dodatek do sypialni. Aby narzuta służyła, jak najdłużej warto zapoznać się ze szczegółami znajdującymi się na metce. Pozwoli to na bezpieczne pranie oraz eksploatację danego materiału.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Narzuty i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *